Foto: Lena Carlsson

STILLING - ÅRETS EKSTERIØR HUND 2017/2018

  Årets Baby/Hvalp Han       Årets Baby/Hvalp Tæve    
  Navn Point     Navn Point  
1 Saimon's Praide Hypnotic 52   1
Kinyemi Mulamaniya My Miss Makalu
36  
2 Izinja Akin's Mjukuu Wa Mwisho 23   2 Makucha Asante Azizi By Ajabu 8  
3 Juani Aisha Jelani 20   3 Hazinas 7th Galactic Stella Nova 15  
4 Hazinas 7th Galactic Pluto 16   4 Kinyemi Mulamaniya My Miss Minoki 6  
5 Kinyemi Mulamaniya My Mr Makaio 16   5 Lewanika Kubuhaha 7  
6 Zindika My E'Obi By Alkina 13   6 Hazinas 7th Galactic Celeste 6  
7 Izinja Akin's Chuma 8   7 Lewanika Kalabo 5  
8 Juani Aisha Azizi 3   8 Lewanika Kwasa-Kwasa 5  
9 Juani Aisha Silwa 3   9 Kinyemi Mulamaniya My Miss Minya 5  
10       10 Copper Queen's Zola the Stardust 5  
               
  Årets Junior Han       Årets Junior Tæve    
  Navn Point     Navn Point  
1 Juani Aisha Jelani 88   1
Saimon's Praide Ultra Stylish Dancer
91  
2       2      
3       3      
4       4      
5       5      
               
  Årets Mellemklasse Han       Årets Mellemklasse Tæve    
  Navn Point     Navn Point  
1 Villagedogs Our BelAmi 51   1      
2       2      
3       3      
4       4      
5       5      
               
  Årets Åbenklasse Han       Årets Åbenklasse Tæve    
  Navn Point     Navn Point  
1 Zindika My Dutch T'BandiT 54   1 Glen Rhodes Banya Broadway Star 32  
2 Villagedogs Our BelAmi 41   2      
3       3      
4       4      
5       5      
               
  Årets Championklasse Han       Årets Championklasse Tæve    
  Navn Point     Navn Point  
1 Akizuri Chumani by Argos 77   1 Akizuri Titi Bizi 93  
2       2 Shangalia Avani Kamili 59  
3       3 Jockular Alkina 40  
4       4 Sofala A'inja 38  
5       5      
               
  Årets Veteranklasse Han       Årets Veteranklasse Tæve    
  Navn Point     Navn Point  
1 Excellence Adongo 13   1 Hazinas 4th Tafika 22  
2       2      
3       3      
4       4      
5       5      
               
  Årets Exteriør Hund       Årets Eksteriør Hund    
  Hanner       Tæver    
  Navn Point     Navn Point  
1 Villagedogs Our BelAmi 84 BIM 1
Saimon's Praide Ultra Stylish Dancer
91 BIR
2       2 Safero A'inja 38  
3       3 Malkias Nzuri Adia 33  
4       4 Glen Rhodes Banya Broadway Star 32  
5       5      
6       6      
7       7      
8       8      
9       9      
10       10      
               
  Årets Opdrætter       Årets Opdrætter af BIM    
  Navn       Navn    
  -       -    
               
               
  Årets Opdrætsklasse       Årets Avlsklasse    
  Navn Point     Navn Point  
1       1      
2       2      
3       3      
               
 
Point er tildelt i henhold til RRK's regler, som findes på hjemmesiden www.ridgebackklub.dk eller
           
 
kan fås ved henvendelse til udstillingsudvalget.
           
 
Denne opgørelse medtager resultater til og med udstillingen i Billund 02.09.2017
           
 
Er der uoverensstemmelse mellem dine pointtal og denne liste, bedes du venligst sende dine kom-
           
 
mentarer til Poul H. Jensen, Vindebyørevej 5, 5700 Svendborg evt. via buksie@buksie.dk