Årets Eksteriør Hunde

Opdateret Tue Oct 08 19:00:17 2019

Denne opgørelse medtager resultater til og med RRK Strøby, 5 okt 2019 .

Regler finder du på dette link. Send gerne en mail til udstillingsudvalg@ridgebackklub.dk hvis du finder en fejl

Årets Baby/Hvalpe

Plads Hanner Point Plads Tæver Point
1 Makucha B’loved Upendo by Falko 26 1 Makucha B’loved Giza by Falko 52
2 Malkias Nzuri Jabali 13 2 Zindika My Special Hope Una By Ace 26
3 3 Lewanika Lobola 13
4 4 Makucha B’loved Sha-Mia by Falko 8

Årets Junior

Plads Hanner Point Plads Tæver Point
1 Hazinas 8th Heri 73 1 Juani Bayani Etosha 49
2 Juani Bayani Jabali 60 2 Hazinas 8th Halima 48

Årets Mellemklasse

Plads Hanner Point Plads Tæver Point
1 Saimon’s Praide J’Ace Of Ace 92 1

Årets Åbenklasse

Plads Hanner Point Plads Tæver Point
1 Bikita’s Legacy Baloo 86 1 Hazinas 7th Galactic Stella Nova 63
2 Hayawani Milele Sharifu 65 2 Makucha Asante Chui by Ajabu 46
3 Akizuri Desi D’Jabula 58 3 Bitte-Nus Laini Penya 23
4 Ni’Akoya Kougar Fire 53 4
5 Juani Aisha Silwa 47 5
6 Izinja Akin’s Chuma 32 6
7 Hazinas 7th Galactic Pluto 22 7

Årets Championklasse

Plads Hanner Point Plads Tæver Point
1 Saimon’s Praide Hypnotic 190 1 Jockular Alkina 151
2 Villagedogs Our BelAmi 112 2 Thukela Chasasa Of Ajabu 30
3 Juani Aisha Jelani 88 3
4 Ni’Akoya Kougar Catch 67 4
5 Kinyemi At Inkiru Valley’s Izaan 48 5
6 Hayawani Milele Sharifu 35 6

Årets Veteranklasse

Plads Hanner Point Plads Tæver Point
1 Inanda Mellberg Edelrood 13 1 Akizuri Ika Abudiwa 21
2 Soweto Baholo Tambo 13 2

Årets Exteriør Hund

Plads Hanner Point Plads Tæver Point
1 Saimon’s Praide Hypnotic 190 1 Jockular Alkina 151
2 Villagedogs Our BelAmi 112 2 Hazinas 7th Galactic Stella Nova 63
3 Saimon’s Praide J’Ace Of Ace 92 3 Glen Rhodes Banya Broadway Star 62
4 Juani Aisha Jelani 88 4 Juani Bayani Etosha 49
5 Bikita’s Legacy Baloo 86 5 Hazinas 8th Halima 48
6 Hayawani Milele Sharifu 80 6 Makucha Asante Chui by Ajabu 46
7 Hazinas 8th Heri 73 7 Thukela Chasasa Of Ajabu 30
8 Ni’Akoya Kougar Catch 67 8 Bitte-Nus Laini Penya 23
9 Juani Bayani Jabali 60 9
10 Akizuri Desi D’Jabula 58 10
11 Ni’Akoya Kougar Fire 53 11
12 Kinyemi At Inkiru Valley’s Izaan 48 12
13 Juani Aisha Silwa 47 13
14 Izinja Akin’s Chuma 32 14
15 Hazinas 7th Galactic Pluto 22 15

Avlsklasse

Opdrætsklasse

Plads Navn Point
1 Hazinas 10