Årets Eksteriør Hunde

Opdateret Sun Nov 10 15:42:00 2019

Denne opgørelse medtager resultater til og med DKK Herning, 3 nov 2019 .

Regler finder du på dette link. Send gerne en mail til udstillingsudvalg@ridgebackklub.dk hvis du finder en fejl

Årets Baby/Hvalpe

Plads Hanner Point Plads Tæver Point
1 Malkias Nzuri Jabali 29 1 Makucha B’loved Giza by Falko 52
2 2 Zindika My Special Hope Una By Ace 52
3 3 Lewanika Lobola 13
4 4 Makucha B’loved Sha-Mia by Falko 8
5 5 Hekima Bahati B-timu Amina 3

Årets Junior

Plads Hanner Point Plads Tæver Point
1 Hazinas 8th Heri 73 1 Hazinas 8th Halima 49
2 Juani Bayani Jabali 60 2 Juani Bayani Etosha 49

Årets Mellemklasse

Plads Hanner Point Plads Tæver Point
1 Saimon’s Praide J’Ace Of Ace 92 1

Årets Åbenklasse

Plads Hanner Point Plads Tæver Point
1 Bikita’s Legacy Baloo 86 1 Hazinas 7th Galactic Stella Nova 63
2 Akizuri Desi D’Jabula 85 2 Makucha Asante Chui by Ajabu 46
3 Hayawani Milele Sharifu 65 3 Bitte-Nus Laini Penya 23
4 Ni’Akoya Kougar Fire 53 4
5 Juani Aisha Silwa 47 5
6 Izinja Akin’s Chuma 37 6
7 Hazinas 7th Galactic Pluto 22 7
8 Izinja Akin’s Mjukuu Wa Mwisho 20 8

Årets Championklasse

Plads Hanner Point Plads Tæver Point
1 Saimon’s Praide Hypnotic 190 1 Jockular Alkina 151
2 Villagedogs Our BelAmi 114 2 Thukela Chasasa Of Ajabu 30
3 Juani Aisha Jelani 88 3
4 Ni’Akoya Kougar Catch 67 4
5 Kinyemi At Inkiru Valley’s Izaan 48 5
6 Hayawani Milele Sharifu 35 6

Årets Veteranklasse

Plads Hanner Point Plads Tæver Point
1 Inanda Mellberg Edelrood 13 1 Akizuri Ika Abudiwa 21
2 Soweto Baholo Tambo 13 2

Årets Exteriør Hund

Plads Hanner Point Plads Tæver Point
1 Saimon’s Praide Hypnotic 190 1 Jockular Alkina 151
2 Villagedogs Our BelAmi 114 2 Hazinas 7th Galactic Stella Nova 63
3 Saimon’s Praide J’Ace Of Ace 92 3 Glen Rhodes Banya Broadway Star 62
4 Juani Aisha Jelani 88 4 Hazinas 8th Halima 49
5 Bikita’s Legacy Baloo 86 5 Juani Bayani Etosha 49
6 Akizuri Desi D’Jabula 85 6 Makucha Asante Chui by Ajabu 46
7 Hayawani Milele Sharifu 80 7 Thukela Chasasa Of Ajabu 30
8 Hazinas 8th Heri 73 8 Bitte-Nus Laini Penya 23
9 Ni’Akoya Kougar Catch 67 9
10 Juani Bayani Jabali 65 10
11 Ni’Akoya Kougar Fire 53 11
12 Kinyemi At Inkiru Valley’s Izaan 48 12
13 Juani Aisha Silwa 47 13
14 Izinja Akin’s Chuma 37 14
15 Hazinas 7th Galactic Pluto 22 15

Avlsklasse

Opdrætsklasse

Plads Navn Point
1 Hazinas 10